image/svg+xml
image/svg+xml

Meslek Yüksek Okulumuzda Mezuniyet Çoşkusu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) kuruluşunun 15’inci yılında yurt içi ve yurt dışından gelen binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen görkemli törenle öğrencilerini mezun etti.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreninde 3 bin 666 lisans ve önlisans öğrencisi mezun olmanın gururunu yaşadı. Kutlubey Yerleşkesi Mezuniyet Etkinlik Alanında coşkuyla düzenlenen törene yurt içi ve yurt dışından 10 binden fazla kişi katıldı. BARÜ’lü öğrenciler aileleriyle, arkadaşlarıyla, yakınlarıyla ve hocalarıyla birlikte katıldıkları törende mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı.

“Kuruluşumuzun 15’inci yılında gurur verici bir günü yaşıyoruz”

Gelenekselleşen kortej yürüyüşü ile başlayan ve renkli görüntülere sahne olan törenin açılış konuşmasını BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun yaptı. Rektör Uzun, 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anarak başladığı konuşmasında bilim ve teknoloji temelli kalkınma vurgusu yaptı.

Geleceğin Türkiye’sini inşa ve ihya etme yolunda BARÜ öğrencilerine olan güvenini dile getiren Rektör Uzun, “Kuruluşumuzun 15’inci yıl dönümünde, öğrencilerimizi hayatlarındaki yeni başlangıçlara uğurlamanın kıvancını hep birlikte yaşıyoruz. Yarınlarımızı inşa ve ihya edecek öğrencilerimizin geleceğe doğru bir adım daha attığı bu günde, onları azim ve umut dolu yürekleriyle mezun ediyoruz” dedi.

Dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verildi

Yüksekokulumuz birinci Organik Tarım Programı öğrencisi Ogün Basançelebi, ikinci İşletme Yönetimi Programından Rıza Emirhan Işık ve üçüncü Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programından Hazal Bayrakcı olmaya hak kazandı.

Önlisans birincimiz Ogün Basancelebi yaş kütüğüne ismini çaktı.

Yüksekokulumuz olarak dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, tüm mezun öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

Keplerin atılmasıyla büyük bir coşku yaşandı

Yüksekokullarında dereceye girenlere ödülleriyle birlikte başarı belgelerinin de verildiği törende hep bir ağızdan mezuniyet yemini edildi. Geri sayımla birlikte keplerin atılmasıyla ise büyük bir coşku yaşandı. Kep atma seremonisiyle sona eren törenlerin ardından öğrenciler, kendileri için hazırlanan alanlarda fotoğraflar çektirerek anı ölümsüzleştirdi.
  • Emeklilik (Öğr. Gör. Esra AKAY TİRYAKİOĞLU)

  • Akademik Danışmanlara Dönük Kalite Kültürüne Yönelik Eğitim Gerçekleştirildi

  • 2023-2024 Güz Dönemi Akademik Danışmanlık Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

  • Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi (Eylül 2023)

  • Bartın Meslek Yüksekokulunda İşyeri Uygulama Eğitimi (3+1) Tamamlandı

  • “Birlikte Güçlüyüz, Birlikte Başaracağız” Projesi Kabul Edildi

  • "Dijitalleşmenin İş Hayatına Etkileri" Webinarı Gerçekleştirildi

  • Meslek Yüksek Okulumuzda Mezuniyet Çoşkusu

  • Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Öğrencileri İle Bartın Limanı’na Teknik Gezi Yapıldı

  • Halkla İlişkiler Öğrencilerimiz Deprem Mağduru Çocuklarla Sinema Etkinliğinde Buluştu